8 Δεκ 2019

Α' ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ (Β' ΟΜΙΛΟΣ, 10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Α.Σ.ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ - Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 47-84





Διαιτητές : Σερετίδης, Πετρόπουλος
Δεκάλεπτα : 10-15, 22-38, 34-63, 47-84
Επιμέρους Δεκάλεπτα : 10-15, 12-23, 12-25, 13-21

Α.Σ.ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ : (Μπούντας Β.) : Σαριμπαλίδης 7(1), Αυγερινός 2, Μπέγκο, Μερισιώτης 7, Βασιλάκης, Στρατάκης 5, Μπελεγράτης 3, Κυριαζής 5, Αγγελίδης 2, Θεοχαρίδης 3, Γεωργίου 5(1), Μαρκογιαννάκης 8.

Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Παπαδόπουλος Ν., Δαφτσής Εμ.) : Κούγιας 5, Καραγιώργος 9(1), Νικέλλης 6, Παπαδόπουλος 10(1), Χρήσιμος 2, Σαββίδης 15, Αθανασίου 2, Πασσαλίδης 10, Πλάτνάρης 9(2), Τσαχιρίδης 6, Ζαπαντιώτης 9, Πίτατζης 1.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Αίας Κομοτηνής – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης  75-71
Φιλία Ορεστιάδας – Σπάρτακος Διδυμοτείχου  96-40
Αγία Βαρβάρα – Θύελλα Φερών  88-78
Αρίων Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης   64-55
Δημοκρίτειο – ΑΕ Κομοτηνής 47-84
ΡΕΠΟ : Άθλος Ξάνθης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

1. Αρίων Ξάνθης 18 9-0 (660-487)*
2. ΑΕ Κομοτηνής 17 8-1 (657-516)*
3. Φιλία Ορεστιάδας 15 6-3 (575-455)*
4. Αγία Βαρβάρα 15 6-3 (650-665)*
5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14 5-4 (583-514)*
6. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 13 4-5 (540-575)*
7. Θύελλα Φερών 12 3-6 (546-573)*
8. Αίας Κομοτηνής 12 3-6 (511-613)*
9. Δημοκρίτειο Κομοτηνής 12 4-6 (632-638)**
10. Άθλος Ξάνθης 11 3-6 (486-562)*
11. Σπάρτακος Διδυμότειχου 7 0-9 (333-623)* **
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον πρώτο γύρο
** Δημοκρίτειο Κομοτηνής και Σπάρτακος Διδυμότειχου έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση δύο βαθμών


Επόμενο παιχνίδι : Α.Ε.Κομοτηνής - Αγ. Βαρβάρα Καβάλας το Σάββατο 14/12, στις 17:00, στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής.

23 Νοε 2019

Α' ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ (Β' ΟΜΙΛΟΣ, 9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ - ΑΘΛΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 71-52 

Διαιτητές : Τσαούση, Παντελάκη
Δεκάλεπτα : 19-9, 41-22, 57-41, 71-52
Επιμέρους Δεκάλεπτα : 19-9, 22-13, 16-19, 14-11

Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Παπαδόπουλος Ν., Δαφτσής Εμ.) : Κυμπάρης 4, Καραγιώργος, Νικέλλης 2, Παπαδόπουλος 7(1), Χρήσιμος 2, Σαββίδης 16(1), Αθανασίου 7(1), Πασσαλίδης 20, Πλάτνάρης 6(1), Τσαχιρίδης, Ζαπαντιώτης 6, Πίτατζης 2.

Άθλος Ξάνθης (Παΐτάρης) : Τσάλτας 4(1), Πατσιαβούρας 2, Πενλίδης 4(1), Μαντόπουλος, Καργίδης 11(1), Ρούμογλου 9, Μαλάκης 6, Κων/νιδης, Παγάνας 15, Πετράκης 1.

Επόμενο παιχνίδι : Α.Σ. Δημοκρίτειο - Α.Ε.Κομοτηνής το Κυριακή 8/12, στις 14:00, στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 9ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Αρίων Ξάνθης – Αγία Βαρβάρα  86-69
ΑΕ Κομοτηνής – Άθλος Ξάνθης  71-52
Θύελλα Φερών – Δημοκρίτειο Κομοτηνής   56-76
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Φιλία Ορεστιάδας 48-46
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Σπάρτακος Διδυμότειχου 68-32
Ρεπό : Αίας Κομοτηνής 

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

1. Αρίων Ξάνθης 16 (8-0)(596-432)*
2. ΑΕ Κομοτηνής 15 (7-1)(573-469)*
3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 13 (5-3) (528-455)*
4. Φιλία Ορεστιάδας 13 (5-3) (479-415)*
5. Αγία Βαρβάρα 13 (5-3)(562-587)*
6. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 12 (4-4)(469-500)*
7. Δημοκρίτειο Κομοτηνής 11 (4-5)(585-554)**
8. Θύελλα Φερών 11 (4-4)(468-485)*
9. Άθλος Ξάνθης 11 (3-6)(486-562)
10. Αίας Κομοτηνής 10 (2-6) (436-542)*
11. Σπάρτακος Διδυμότειχου 4 (0-7) (293-527)* **
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον πρώτο γύρο
** Δημοκρίτειο Κομοτηνής και Σπάρτακος Διδυμότειχου έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση δύο βαθμών

17 Νοε 2019

Α' ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ (Β' ΟΜΙΛΟΣ, 8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ - Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 55-67

 




Διαιτητές : Σερετίδης, Τσαχιρίδη
Δεκάλεπτα : 12-13, 21-29, 41-41, 55-67
Επιμέρους Δεκάλεπτα : 12-13, 9-16, 20-12, 14-26

Αιάντας Κομοτηνής (Οικονομίδης Δ.) : Λιόντος, Κλωνάρας 14(4), Κόπανος, Καραγιαννίδης 5(1), Καζάκος, Αλμπάνης 2, Ρούστας, Βελή 27(2), Λοΐσιος, Χρήστου. Τσιρώνας, Τερζίδης 6.


Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Παπαδόπουλος Ν., Δαφτσής Εμ.) : Καραγιώργος 5, Νικέλλης 4, Παπαδόπουλος 18(3), Κούγιας 6, Σαββίδης 5(1), Αθανασίου, Πασσαλίδης 19(1), Πλάτνάρης 3(1), Τσαχιρίδης 3, Ζαπαντιώτης 2, Πίτατζης 2, Μπορμπίδης.

Επόμενο παιχνίδι : Α.Ε.Κομοτηνής - Άθλος Ξάνθης το Σάββατο 23/11, στις 17:00, στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Άθλος Ξάνθης – Θύελλα Φερών 53-65
Αίας Κομοτηνής – AE Κομοτηνής  55-67
Σπάρτακος Διδυμότειχου – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 37-52
Αγία Βαρβάρα Καβάλας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 82-62
Δημοκρίτειο Κομοτηνής – Αρίων Ξάνθης 51-63
ΡΕΠΟ: Φιλία Ορεστιάδας
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
1. Αρίων Ξάνθης 14 (7-0) (510-363)*
2. Α.Ε. Κομοτηνής 13 (6-1) (502-417)*
3. Φιλία Ορεστιάδας 12 (5-2) (433-367)*
4. Αγία Βαρβάρα 12 (5-2) (493-501)*
5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11(4-3) (460-423)*
6. Αίας Κομοτηνής 10 (2-6) (436-542)
7. Θύελλα Φερών 10 (3-4) (412-409)*
8. Άθλος Ξάνθης 10 (2-6) (434-491)
9. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 10 (3-4) (421-454)*
10. Δημοκρίτειο Κομοτηνής 9(3-5) (509-498)**
11. Σπάρτακος Διδυμότειχου 4 (0-6) (293-527)* *
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον πρώτο γύρο
** Δημοκρίτειο Κομοτηνής και Σπάρτακος Διδυμότειχου έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση δύο βαθμών

10 Νοε 2019

Α' ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ (Β' ΟΜΙΛΟΣ, 7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ - ΦΙΛΙΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ 71-66

 
Διαιτητές : Τσαούση, Σερετίδης
Δεκάλεπτα : 18-12, 32-40, 55-55, 71-66
Επιμέρους Δεκάλεπτα : 18-12, 14-28, 23-15, 16-11

Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Παπαδόπουλος Ν., Δαφτσής Εμ.) : Καραγιώργος 5(1), Νικέλλης 3, Παπαδόπουλος 11(2), Κούγιας 4, Σαββίδης 16(1), Αθανασίου, Πασσαλίδης 10, Πλάτνάρης 7(1), Τσαχιρίδης 3(1), Ζαπαντιώτης 8, Πίτατζης 4, Πλάκας.

ΦΙΛΙΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Ουζουνίδης Γ.) : Κοντούρης 4, Χριστοδούλης 7(1), Ζαφειρόπουλος, Γκόλαντας 3, Ριζάκης, Σαββουλίδης 20(4), Τσακαλάκης 11(1), Ζαμάνης, Χρήστου 14(2), Μητκώνης 7, Γαβριηλίδης.

Επόμενο παιχνίδι : Αίας Κομοτηνής - Α.Ε.Κομοτηνής το Κυριακή 17/11, στις 18:00, στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Αγία Βαρβάρα – Δημοκρίτειο Κομοτηνής  64-57
Αρίων Ξάνθης – Άθλος Ξάνθης   78-62
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης   58-56
ΑΕ Κομοτηνής – Φιλία Ορεστιάδας  71-66
Θύελλα Φερών  – Αίας Κομοτηνής  77-65
Ρεπό : Σπάρτακος Διδυμότειχου
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αρίων Ξάνθης (6-0)12 (437-312)*
2. Φιλία Ορεστιάδας (5-2) 12  (433-367)
3. Α.Ε.Κομοτηνής (5-1) 11 (435-362)*
4. Εθνικός Αλεξανδρούπολης (4-2) 10 (398-341)*
5. Αγία Βαρβάρα (4-2) 10 (411-439)*
6. Αίας Κομοτηνής (2-5) 9 (381-475)
7. Άθλος Ξάνθης (2-5) 9 (381-426)
8. Δημοκρίτειο Κομοτηνής (3-4) 8 (458-435)**
9. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (2-4) 8 (369-417)*
10. Θύελλα Φερών (2-4) 8 (347-356)*
11. Σπάρτακος Διδυμότειχου (0-5) 3 (256-475)* **

* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον πρώτο γύρο

** Δημοκρίτειο Κομοτηνής και Σπάρτακος Διδυμότειχου έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση δύο βαθμών

3 Νοε 2019

Α' ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ (Β' ΟΜΙΛΟΣ, 6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ - Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 48-79

 






Διαιτητές : Χατζόπουλος, Μπαρλιάτσας
Δεκάλεπτα : 11-21, 21-34, 40-53, 48-79
Επιμέρους Δεκάλεπτα : 11-21, 10-13, 19-19, 8-26

ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ (Ροκίδης) : Παπαλιάς 2, Ναζίρης 10, Χουδελούδης 7, Μπαλοπήτος 4, Βενέτης 3, Αποστολόπουλος 21, Πάλλας, Κεφαλάς.

Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Παπαδόπουλος Ν., Δαφτσής Εμ.) : Καραγιώργος 3(1), Νικέλλης 10, Παπαδόπουλος 14(2), Χρήσιμος 2, Σαββίδης 27(4), Κυμπάρης, Πλάτνάρης 5, Τσαχιρίδης 9(1), Ζαπαντιώτης 4, Πίτατζης 2, Μπορμπίδης 3(1).

Επόμενο παιχνίδι : Α.Ε.Κομοτηνής - Φιλία Ορεστιάδας την Κυριακή 10/11, στις 16:00, στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Δημοκρίτειο Κομοτηνής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης   49-64
Άθλος Ξάνθης – Αγία Βαρβάρα   38-62
Φιλία Ορεστιάδας – Θύελλα Φερών 57-41
Αίας Κομοτηνής – Αρίων Ξάνθης  48-58
Σπάρτακος Διδυμότειχου – ΑΕ Κομοτηνής  48-79
Ρεπό : Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Φιλία Ορεστιάδας (5-1) 11  (367-296)
2. Αρίων Ξάνθης (5-0)10 (359-250)*
3. ΑΕ Κομοτηνής (4-1) 9 (364-296)*
4. Εθνικός Αλεξανδρούπολης (3-2) 8 (340-285)*
5. Αγία Βαρβάρα (3-2) 8 (347-382)*
6. Αίας Κομοτηνής (2-4) 8 (316-398)
7. Άθλος Ξάνθης (2-4) 8 (319-348)
8. Δημοκρίτειο Κομοτηνής (3-3) 7 (401-371)**
9. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (2-3) 7 (313-359)*
10. Θύελλα Φερών (1-4) 6 (270-291)*
11. Σπάρτακος Διδυμότειχου (0-5) 3 (256-475)**

* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον πρώτο γύρο

** Δημοκρίτειο Κομοτηνής και Σπάρτακος Διδυμότειχου έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση δύο βαθμών

26 Οκτ 2019

Α' ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ (Β' ΟΜΙΛΟΣ, 5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 76-53

 
Διαιτητές : Ντούρας, Παντελάκη
Δεκάλεπτα : 22-3, 39-14, 60-36, 76-53
Επιμέρους Δεκάλεπτα : 22-3, 17-11, 21-22, 16-17

Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Παπαδόπουλος Ν., Δαφτσής Εμ.) : Κούγιας 12, Καραγιώργος 6(2), Νικέλλης 5, Αθανασίου 4, Πασσαλίδης 12(2), Σαββίδης 13(4), Κυμπάρης 2, Πλάτνάρης 3(1), Τσαχιρίδης 5(1), Ζαπαντιώτης 8(1), Πλακας, Πίτατζης 6.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ (Κανδύλης) : Κιουρκτής, Παυλίδης 3(1), Δρούμπαλης, Γιαβρίδης 5(1), Δαβουδάνης 18, Γαλαχουσίδης 5, Πεταλωτής 3(1), Τσιφλίκογλου, Ζιούτης, Μπόλιος 8(1), Χαλκιάς 7, Γιαμάς 5,

Επόμενο παιχνίδι : Σπάρτακος Διδυμότειχου - Α.Ε.Κομοτηνής  την Κυριακή 3/11, στις 17:00, στο κλειστό γυμναστήριο Διδυμότειχου.


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΕ Κομοτηνής – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης   76-53
Αρίων Ξάνθης – Φιλία Ορεστιάδας   67-44
Θύελλα Φερών – Σπάρτακος Διδυμότειχου  74-28
Δημοκρίτειο Κομοτηνής – Άθλος Ξάνθης   64-40
Αγία Βαρβάρα  – Αίας Κομοτηνής   81-62

Ρεπό : Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Φιλία Ορεστιάδας 9 (310-255)
2. Αρίων Ξάνθης 8 (301-202)*
———————————————
3. ΑΕ Κομοτηνής 7 (285-248)*
4. Άθλος Ξάνθης 7 (281-286)
5. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 7 (313-359)
6. Αίας Κομοτηνής 7 (268-340)
7. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6 (276-236)*
8. Δημοκρίτειο Κομοτηνής 6 (352-307)**
9. Αγία Βαρβάρα 6 (285-344)*
10. Θύελλα Φερών 5 (229-234)*
11. Σπάρτακος Διδυμοτείχου 2 (208-396)**


* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον πρώτο γύρο


** Δημοκρίτειο Κομοτηνής και Σπάρτακος Διδυμότειχου έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση δύο βαθμών

22 Οκτ 2019


Α' ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ (Β' ΟΜΙΛΟΣ, 4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Αίας Κομοτηνής – Δημοκρίτειο Κομοτηνής 79-77 
Φιλία Ορεστιάδας – Αγία Βαρβάρα Καβάλας 72-53
Άθλος Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 71-69
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – ΓΑΣ Θύελλα Φερών 64-53
ΓΑΣ Σπάρτακος Διδυμοτείχου – ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης 39-74
ΡΕΠΟ: ΑΕ Κομοτηνής
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Φιλία Ορεστιάδας 8 (266-188)
2. Αρίων Ξάνθης 6 (234-158)*
3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6 (276-236)
4. Άθλος Ξάνθης 6 (241-222)
5. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 6 (260-283)
6. Αίας Κομοτηνής 6 (206-259)
7. ΑΕ Κομοτηνής 5 (209-195)*
8. Δημοκρίτειο Κομοτηνής 4 (288-267)**
9. Αγία Βαρβάρα 4 (204-282)*
10. Θύελλα Φερών 3 (155-206)*
11. Σπάρτακος Διδυμοτείχου 1 (180-322)**
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον πρώτο γύρο
** Δημοκρίτειο Κομοτηνής και Σπάρτακος Διδυμότειχου έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση δύο βαθμών
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΓΑΣ Θύελλα Φερών – ΓΑΣ Σπάρτακος Διδυμότειχου
ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης – Φιλία Ορεστιάδας
Αγία Βαρβάρα Καβάλας – Αίας Κομοτηνής
Δημοκρίτειο Κομοτηνής – Άθλος Ξάνθης
ΑΕ Κομοτηνής – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
ΡΕΠΟ: Εθνικός Αλεξανδρούπολης

12 Οκτ 2019

Α' ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ (Β' ΟΜΙΛΟΣ, 3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ -Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 66-73

 





Διαιτητές : Αλεξόπουλος, Ρούντσιος
Δεκάλεπτα : 13-13, 34-33, 48-50, 66-73
Επιμέρους Δεκάλεπτα : 13-13, 21-20, 14-17, 18-23

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ (Τελούδης Στ., Δούρδουλης Γ) : Κιτσόπουλος 7(1), Σιταρίδης 6, Θεολογίδης 12(3), Σίσιου 4, Μίχος 3, Παπαδούδης 15(2), Σιόντης, Γεροκώστας, Γαλατάς, Πασσιάς 8(1), Κανάκης 10, Γερακάκης 1.

Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Παπαδόπουλος Ν., Δαφτσής Εμ.) : Κούγιας 2, Καραγιώργος 11(2), Νικέλλης 4, Αθανασίου 9(2), Πασσαλίδης 28(2), Σαββίδης 9(1), Παπαδόπουλος 4, Πλάτνάρης 1, Τσαχιρίδης 2, Ζαπαντιώτης 3, Πλακας, Ζαγκλής.

Επόμενο παιχνίδι : Α.Ε.Κομοτηνής - Ολυμπιάδα το Σάββατο 26/10, στις 16:00, στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής


Αγία Βαρβάρα – Σπάρτακος Διδυμοτείχου  91-48
Αρίων Ξάνθης – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης  81-52
Δημοκρίτειο Κομοτηνής – Φιλία Ορεστιάδας  54-62
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Κομοτηνής  66-73
Άθλος Ξάνθης – Αίας Κομοτηνής 47-52

Ρεπό : Θύελλα Φερών

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 3 ΑΓΩΝΕΣ):

1. Φιλία Ορεστιάδας 6 (194-135)
2. ΑΕ Κομοτηνής 5 (209-195)
3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5 (207-165)
4. Αρίων Ξάνθης 4 (160-119)*
5. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 4 (196-230)
6. Δημοκρίτειο Κομοτηνής 3 (211-188)**
7. Άθλος Ξάνθης 3 (123-101)***
8. Αγία Βαρβάρα 3 (151-114)*
9. Θύελλα Φερών 2 (102-142)*
10. Αίας Κομοτηνής 2 (75-135)***
11. Σπάρτακος Διδυμότειχου 1 (131-248)**
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον πρώτο γύρο
** Δημοκρίτειο Κομοτηνής και Σπάρτακος Διδυμότειχου έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση δύο βαθμών

*** Άθλος Ξάνθης και Αίας Κομοτηνής δεν έχουν ακόμα αγωνιστεί για την 3η αγωνιστική

5 Οκτ 2019

Α' ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ (Β' ΟΜΙΛΟΣ, 2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ 69-50

 
Διαιτητές : Σερετίδης, Τσαχιρίδη
Δεκάλεπτα : 9-8, 30-23, 58-40, 69-50
Επιμέρους Δεκάλεπτα : 9-8, 21-15, 28-17, 11-10

Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Παπαδόπουλος Ν., Δαφτσής Εμ.) : Κούγιας 3, Καραγιώργος 2, Νικέλλης 10(1), Αθανασίου 3(1), Πασσαλίδης 19(1), Σαββίδης 17(2), Δαφτσής, Πλάτνάρης 3(1), Τσαχιρίδης 2, Ζαπαντιώτης 6, Πίτατζης 4,Μπορμπίδης.

ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ (Χατζηιωάννου) : Νεδέλτσος 6, Θεοφανούδης, Ράλλης 5, Κεσανλής 1, Δαπουδάνης 2, Μόκαλης, Δαλαμπής 5, Παπαδόπουλος 14, Καζάκος, Μπέρμπερης 13(1), Καραπαναγιώτης 4, Γερακόπουλος.

Επόμενο παιχνίδι : Εθνικός Αλέξ/πολης - Α.Ε.Κομοτηνής το Σάββατο 12/10, στις 18:00, στο κλειστό γυμναστήριο Αλεξ/πολης.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής


ΑΕ Κομοτηνής – Θύελλα Φερών    69-50
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Αγία Βαρβάρα  66-60
Φιλία Ορεστιάδας – Άθλος Ξάνθης    65-46
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αίας Κομοτηνής  68-40
Χρυσούπολη – Αρίων Ξάνθης  0-20 α.α.

Σπάρτακος Διδυμότειχου – Δημοκρίτειο Κομοτηνής 47-70


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 2 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Φιλία Ορεστιάδας 4 (132-81)
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 4 (141-92)
3. Άθλος Ξάνθης 3 (123-101)
4. ΑΕ Κομοτηνής 3 (136-129)
5. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 3 (144-149)
6. Δημοκρίτειο Κομοτηνής 2 (157-126)**
7. Αρίων Ξάνθης 2 (79-67)*
8. Θύελλα Φερών 2 (102-142)
9. Αίας Κομοτηνής 2 (75-135)
10. Αγία Βαρβάρα 1 (60-66)*
11. Σπάρτακος Διδυμότειχου 0 (83-147)**
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον πρώτο γύρο
** Δημοκρίτειο Κομοτηνής και Σπάρτακος Διδυμότειχου έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση δύο βαθμών
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η, 12-13/10)
ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
Αγία Βαρβάρα Καβάλας – ΓΑΣ Σπάρτακος Διδυμότειχου
Δημοκρίτειο Κομοτηνής – Φιλία Ορεστιάδας
Άθλος Ξάνθης – Αίας Κομοτηνής
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Κομοτηνής
ΡΕΠΟ: Αίας Κομοτηνής

28 Σεπ 2019

Α' ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ (Β' ΟΜΙΛΟΣ, 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ -Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 79-67









Διαιτητές : Ρούκας, Αθανασιάδης
Δεκάλεπτα : 29-13, 38-34, 64-48, 79-67
Επιμέρους Δεκάλεπτα : 29-13, 9-21, 26-14, 15-19

ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ (Θερμός I.) : Καρανικολίδης, 2, Χριστοφορίδης 3(1), Αμοιράς 30(4), Ζαχαριάδης, Καλλίδης 2, Αμπεριάδης 6, Ιακωβίδης 3, Τσίτσος 14(4), Τουμπαρίδης, Μπουτσακτσή 3. Ρούμογλου 14, Αρβανιτίδης 2.

Α.Ε.ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Παπαδόπουλος Ν.) : Κυμπάρης 1, Καραγιώργος 9(2), Νικέλλης 10, Αθανασίου 2, Πασσαλίδης 14(1), Σαββίδης 6, Δαφτσής 2, Πλάκας 2, Τσαχιρίδης 4, Ζαπαντιώτης 15(3), Πίτατζης 2, Χρήσιμος.

Επόμενο παιχνίδι : Α.Ε.Κομοτηνής - Θύελλα Φερών, το Σάββατο 5/10, στις 17:00, στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Δημοκρίτειο – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 87-78 παρ. (70-70 κ.α.)
Αρίων Ξάνθης – ΑΕ Κομοτηνής 79-67
Άθλος Ξάνθης – Σπάρτακος Διδυμοτείχου 77-36
Αίας Κομοτηνής – Φιλία Ορεστιάδας 35-67
Θύελλα Φερών – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 52-73


H ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

21 Σεπ 2019

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2019-20

Α.Ε. Κομοτηνής - Ηρακλής Καβάλας 64-60


Διαιτητές : Ευσταθιάδης, Παπαθεολόγου Δεκάλεπτα : 23-15, 45-27, 56-41, 64-60
Επιμέρους Δεκάλεπτα : 23-15, 22-12, 11-14, 8-19
Α.Ε. Κομοτηνής (Παπαδόπουλος, Δαφτσής) : Κυμπάρης 2, Καραγιώργος 4, Νικέλλης 10(1), Μπορμπίδης 4, Πασσαλίδης 17(2), Σαββίδης 16(1), Δαφτσής 5, Πλάκας 2, Μπακιρτζής 2, Χρήσιμος, Πίτατζης 2, Κούγιας.

Ηρακλής Καβάλας (Παπανικολάου) : Πίγκας 15(1), Γοργίας 5(1), Κύρου,2, Ισαακίδης 13(4), Ζούπας. Σταυρόπουλος, Χατζημόσχου 13, Παπανικολάου 12(1), Γερακίδης.

18 Σεπ 2019

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2019-20

Λεύκιππος Ξάνθης - ΑΕ Κομοτηνής 68-72




Για τον θεσμό του κυπέλλου ΕΚΑΣΑΜΑΘ η ομάδα μας κέρδισε δύσκολα στην Ξάνθη την αξιόμαχη ομάδα των εφήβων του Λεύκιππου και προκρίθηκε στην επόμενη φάση.

Διαιτητές : Ισιγώνης, Τριανταφύλλου Δεκάλεπτα : 21-15, 38-31, 51-52, 68-72
Επιμέρους Δεκάλεπτα : 21-15, 17-16, 13-21, 17-20.
Λεύκιππος (Μαγιάννης, Βαχαρίδης) : Στυλάς 21(4), Μακαρατζής 21(3), Πεχλιβανίδης, Ιωαννίδης Α. 2, Σαββίδης 5, Ιωαννίδης Ε. 8, Βάμπουλας, Τσίρχογλου 6, Ελευθεριάδης, Δεληγιάννης 5, Αλέκιγλου.
ΑΕΚομοτηνης (Παπαδόπουλος, Δαφτσής) : Κυμπάρης, Καραγιώργος 6, Νικέλλης 16(2), Αθανασίου 7(2), Πασσαλίδης 19, Σαββίδης 6(1), Δαφτσής, Πλατνάρης 5(1), Μπακιρτζής, Ζαπαντιώτης 4, Πίτατζης, Κούγιας 7.



Στην επόμενη φάση ο αντίπαλος μας είναι ο Ηρακλής Καβάλας.

10 Ιουλ 2019

1ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ MAXIBASKETBALL, ΚΟΜΟΤΗΝΗ, ΙΟΥΝΙΟΣ 2019



Στην 1η αγωνιστική η ομάδα μας κέρδισε την Θεσσαλονίκη με 68-59.
Διαιτητές : Τσαούση, Σερετίδης

Δεκάλεπτα : 16-14, 29-30, 57-42, 68-59

Βετεράνοι Κομοτηνής (Χατζόπουλος) : Κοτσαρίδης 12, Χατζής 2, Παπαδόπουλος 17(3), Πεταλωτής 13(1), Γαλανάκης 5(1), Μπαμπαθανάσης 2, Οικονομίδης 12, Σαββάκης, Μαργιάνος, Μερκουρίδης 5.





Στην 2η αγωνιστική η ομάδα μας κέρδισε την Αθήνα με 80-60 

Διαιτητές : Ντουρας, Φραγκουδακη

Δεκάλεπτα : 24-9, 33-32, 58-45, 80-60

Βετεράνοι Κομοτηνής :(Χατζόπουλος) Κοτσαρίδης 17(1), Χατζής 4, Παπαδόπουλος 7(1), Πεταλωτής 4, Γαλανάκης 17(3), Μαρκόπουλος, Οικονομίδης 25, Μαργιάνος 4, Μερκουρίδης.




Τις αποστολές των ομάδων δεξιώθηκε η οργανωτική επιτροπή του 1ου τουρνουά maxibasketball Κομοτηνή 2019 στο sultan tepe. 

Η επιτροπή καλωσόρισε τους φιλοξενουμένους και ευχαρίστησε την ΔΗΚΕΠΠΑΚ, την ΑΕ Κομοτηνής, την κα Λιβεριάδου και τον κο Πολιτσάκη για την συμβολή τους στο να διοργανωθεί το τουρνουά καθώς και τους χορηγούς του τουρνουά : optimum πληροφορική, καφέδες Βασίλη Κέκκερη, εμπορία ποτών Παπάζογλου και Άλφα εργαστήριο ζαχαροπλαστικής.










Παλαίμαχοι από τέσσερις πόλεις συναντήθηκαν στην Κομοτηνή, νικήτρια η ομάδα από την Ξάνθη




Τελικός του 1ου τουρνουά maxibasketball Κομοτηνή 2019.
Σε ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον ως το τέλος, η ομάδα μας παρά τα προβλήματα απουσιών, τραυματισμών και κούρασης, προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε στην εκπνοή από τους άξιους πρωταθλητές Βετεράνους της Ξάνθης με 50-46.
Συγχαρητήρια

Επίσης, πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και ευχαριστούμε που μας τίμησαν με την παρουσία τους στο τουρνουά μας.
Τέλος, ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους βοήθησαν στο να γίνει αυτή η διοργάνωση, που ευελπιστούμε να γίνει θεσμός.
Ας μας συγχωρεθούν τα οποία λάθη και παραλείψεις, με το άλλοθι των αρχάριων διοργανωτών και με την υπόσχεση ότι την επόμενη φορά θα είμαστε καλύτεροι.
Καλό καλοκαίρι και καλή αντάμωση σε όλους.
Βετεράνοι Κομοτηνής - Βετεράνοι Ξάνθης 46-50
Διαιτητές : Μιχέλης, Καράμπουτη
Δεκάλεπτα : 6-15, 22-17, 33-36, 46-50
Βετεράνοι Κομοτηνής (Χατζόπουλος) : Κοτσαρίδης 17, Πάκος 3(1), Χατζής 2, Παπαδόπουλος, Πεταλωτής 3, Κεσκινίδης 7, Γαλανάκης 8(2), Οικονομίδης 6, Καραγκιοβρούδης, Μαργιάνος, Μερκουρίδης.